TOP 10 FİLM

1
Dağ Iı

DAĞ II

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Oğuz ve Bekir,  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi'ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak'ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban'ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK'ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.
Gişede başarı kazanan Dağ filminin ardından gelen devam filmi Dağ 2 filminde yine başrolleri Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar paylaşırken Alper Çağlar da filmin yönetmenliğini üstleniyor.

TÜR Dram , Macera
YÖNETMEN Alper Çağlar
OYUNCULAR Çağlar Ertuğrul , Ufuk Bayraktar , Ahu Türkpençe , Atılgan Gümüş , Murat Serezli
YAPIM 2016 - Türkiye
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
2
Batman V Superman: Adaletin Şafağı

BATMAN V SUPERMAN: ADALETİN ŞAFAĞI

Beraberinde getirdiği umut ile dünyada tanrılaşan Superman neden olduğu savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru oluşturmaya başlar. Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, kontrolsüz hareketleri süren Süper Kahraman’ın insanlığın yanında mı karşısında mı olacağı merak edilirken Gotham Şehrinin koruyucusu Batman'e karşı giriştiği mücadele yeni bir savaşa davetiye çıkaracaktır.

Zack Snyder imzalı Batman versus Superman: Adaletin Şafağı, tarihte ilk kez iki DC karakterini beyaz perdede buluşturuyor. Başrollerinde Oscar ödüllü Ben Affleck Batman/Bruce Wayne ve Man of Stell filminin yıldızı Henry Cavill Superman/Clark Kent rolüyle karşı karşıya geliyor.

TÜR Aksiyon , Macera
YÖNETMEN Zack Snyder
OYUNCULAR Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg
YAPIM ABD
SÜRE 151 dk.
FİLM FORMATI 2D
3
Kolpaçino 3. Devre

KOLPAÇİNO 3. DEVRE

Yönetmenliğini ve senaristliğini Şafak Sezer'in üstlendiği, başrollerinde Şafak Sezer, Erkan Petekkaya, Aydemir Akbaş, Ebubekir Öztürk, Volkan Başaran, Serkan Şengül, Ali Çatalbaş, Burak Öncü'nün yer aldığı film Kolpaçino Bomba'nın devamında, 5-6 sene sonrasında geçecek. Özgür, Sabri’nin ihanetinden sonra karısı Cemile’den ayrılmıştır ve oturduğu villayı eskiden olduğu gibi filmcilere kiraya vermekte, oradan gelen para ile geçinmektedir. Bir tartışma esnasında ‘Başkan’ lakaplı mafya babasının adamlarından birinin telefonu Özgür’ün telefonuyla karışır. Özgür, kendi villasının kirasını beklerken zarfta yirmi adet bir milyon dolarlık banknot olduğunu farkeder ve paraların üstüne yatıp kaçış planları yapmaya başlar. Fakat Başkan, bunu Özgür ve arkadaşlarının yanına bırakmamaya kararlıdır.

TÜR Komedi
YÖNETMEN Şafak Sezer
OYUNCULAR Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Çatalbas
YAPIM Türkiye
SÜRE 1s 37dk
FİLM FORMATI 2D
4
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

KAPTAN AMERİKA: KAHRAMANLARIN SAVAŞI

Marvel alemi için sivil savaş alarmı. Süper kahraanların kimliklerinin akıbeti ne olacak? Captain America: Civil War, süper kahramanları, öykü evreninin en öenmli konusunda karşı karşıya getiriyor. Chris Evans'ın dördüncü defa Captain America kostümünü giyeceği filmde, yönetmen koltuğuna yeniden Russo Kardeşler oturuyor!

TÜR Bilim Kurgu , Aksiyon , Fantastik , Gerilim
YÖNETMEN Anthony Russo, Joe Russo
OYUNCULAR Robert Downey Jr. , Scarlett Johansson , Chris Evans , Gwyneth Paltrow , Jeremy Renner
YAPIM ABD
SÜRE -
FİLM FORMATI 3D
5
Kardeşim Benim

KARDEŞİM BENİM

Filmde, yıllar boyunca görüşmeyen iki kardeşin, babalarının ölümünün ardından yeniden kesişen hayatları beyazperdede olacak. Burak Özçivit ve Murat Boz’a Aslı Enver eşlik ediyor. Filmin çekimleri 2015 Haziran ayında başlamıştı.

TÜR Dram , Komedi , Romantik
YÖNETMEN Mert Baykal
OYUNCULAR Murat Boz , Burak Özçivit , Aslı Enver , Burak Satıbol , Ahmet Gülhan
YAPIM Türkiye
SÜRE 120 Dak.
FİLM FORMATI 2D
6
Dedemin Fişi

DEDEMİN FİŞİ

Çirci ailesinin reisi Salih Bey'in beyin ölümü gerçekleşmiştir, ancak yaşam destek ünitesine bağlı şekilde hayatta tutulmaktadır. Ancak fişin çekilmesi gerçekleşmeden önce miras peşindeki çocuklar ve torunlar ölüm döşeğindeki adamın başına üşüşecektir.

TÜR Komedi
YÖNETMEN Meltem Bozoflu
OYUNCULAR Doğa Rutkay , Onur Buldu , Özlem Tokaslan , Ayşen Gruda , Ayşegül Akdemir
YAPIM Türkiye
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
7
Osman Pazarlama

OSMAN PAZARLAMA

Senaryosunu Şahan ve Togan Gökbakar’ın birlikte yazdığı Osman Pazarlama’nın yönetmen koltuğunda yine Togan Gökbakar oturuyor. Osman Pazarlama, aşık olduğu kızla evlenebilmek için başarılı bir iş adamı  olabilmeyi hedefleyen Osman Şaşmaz’ın kahkaha dolu hikayesini anlatıyor. Sevdiği kızın babasına kendini ıspat etme hırsıyla türlü maceralara atılan Osman’ın en büyük yardımcıları sağ kolu Erkan ve aile dostlarının kızı Songül'dür. Osman, bu zorlu süreçte zenginliğin aslında çok da uzakta olmadığını anlayacaktır.

TÜR Komedi
YÖNETMEN Togan Gökbakar
OYUNCULAR Şahan Gökbakar, Selim Akgül, Liberat Niyoyandika
YAPIM Türkiye
SÜRE 114 dk
FİLM FORMATI 2D
8
Kocan Kadar Konuş: Diriliş

KOCAN KADAR KONUŞ: DİRİLİŞ

İlk filmin üzerinden 1 yıl bile geçmeden ikincisi çekilen Kocan Kadar Konuş'un devam filmi "Diriliş"te, Efsun ile Sinan'ın düğün telaşına tanık oluyoruz. Efsun'un ailesi, özellikle Peyker Hanım ile Sinan'ın düğün için ortaya çıkan babaannesi Cavide Hanım arasındaki zaman zaman sert, zaman zaman eğlenceli rekabet filmin ana konusunu oluşturuyor.

TÜR Komedi
YÖNETMEN Kıvanç Baruönü
OYUNCULAR Ezgi Mola , Murat Yıldırım , Hümeyra Akbay , Nevra Serezli , Eda Ece
YAPIM Türkiye
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
9
Deadpool

DEADPOOL

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson'ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade'in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.

TÜR Bilim Kurgu , Aksiyon , Fantastik
YÖNETMEN Tim Miller
OYUNCULAR Ryan Reynolds , Morena Baccarin , Gina Carano , Ed Skrein , T.J. Miller
YAPIM ABD
SÜRE 108 Dak.
FİLM FORMATI 2D
10
İftarlık Gazoz

İFTARLIK GAZOZ

1970'lerde bir Ege kasabasında yaşayan Adem, ilkokulu yeni bitirmiştir. Yazı çalışarak geçirmek isteyen Adem, ailesinden zorlukla da olsa izin alır ve Gazozcu Cibar Kemal Usta'nın çırağı olur. Ramazan ayı gelmiştir ve Adem bir yandan çalışırken oruç tutmaya niyetlenir. Ancak alışkın olmadığı için çalışırken oldukça zorlanır, serap görmeye başlar. Bu gün, Adem'in hayatının en uzun günü olacaktır.
Çekimleri Muğla'da yapılan filmde ünlü sanatçı Cem Yılmaz da filmde yer aldı.

TÜR Komedi
YÖNETMEN Yüksel Aksu
OYUNCULAR Berat Efe Parlar , Cem Yılmaz , Ümmü Putgül , Okan Avcı , Greta Fusco
YAPIM Türkiye
SÜRE 115 Dak.
FİLM FORMATI 2D
11
Delibal

DELİBAL

Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun paylaştığı romantik filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Filmin yönetmenliğini Ali Bilgin, senaristliğini ise Yıldırım Türker üstleniyor.

TÜR Romantik
YÖNETMEN Ali Bilgin
OYUNCULAR Çağatay Ulusoy , Leyla Lydia Tuğutlu , Nazan Kesal , Hüseyin Avni Danyal , Laçin Ceylan
YAPIM Türkiye
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
12
Düğün Dernek 2: Sünnet

DÜĞÜN DERNEK 2: SÜNNET

İlk filmde İsmail'in oğlunun düğünü için toplanan ekip, bu kez de İsmail'in torunu Matias'ın sünnet töreni için kolları sıvıyor. Ancak bir sorun vardır, Matias'ın Letonyalı annesinin ailesi, sünnete kesinlikle karşı çıkmaktadır. Bu nedenle ekip bir plan yapar, Matias'ı Sivas'a getirtip bir toplu sünnet esnasında gizlice sünnet ettirmeye çalışacaklardır. Bütün bu maceralar esnasında Tüpçü Fikret de Sivas Otel'de çalışan Leyla'ya aşkını ilan etmenin yollarını arayacaktır.
Düğün Dernek'in 2. filmi, 4 Aralık 2015'te vizyona girdi ve ilk haftasında 2.2 milyon seyirci tarafından izlendi.

TÜR Aile , Komedi
YÖNETMEN Selçuk Aydemir
OYUNCULAR Ahmet Kural , Murat Cemcir , Rasim Öztekin , Devrim Yakut , Şinasi Yurtsever
YAPIM Türkiye
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
13
Doktor Strange

DOKTOR STRANGE

Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), geçirdiği bir trafik kazasının ardından meslek hayatını bitirmek zorunda kalmıştır. Hem fiziksel, hem de mental olarak tedaviye ihtiyacı olan bu kibirli doktor, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta karşılaştığı Ancient One (Tilda Swinton) ona mistik dünyaların kapısını açacak, sihir ve paralel dünyalar yardımıyla onun yepyeni bir karaktere bürünüp hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

TÜR Bilim Kurgu , Aksiyon , Fantastik , Macera
YÖNETMEN Scott Derrickson
OYUNCULAR Benedict Cumberbatch , Chiwetel Ejiofor , Rachel McAdams , Tilda Swinton , Benedict Wong
YAPIM 2016 - ABD
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
14
Şarkını Söyle / Sing

ŞARKINI SÖYLE / SİNG

Sadece hayvanların yaşadığı bir dünyada tiyatro işleten koala Buster, maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu darboğazdan çıkabilmek için bir şarkı yarışması düzenlemeye karar verir. Yarışmaya şehrin her yerinden yeteneğini sergilemek üzere hayvanlar katılır. Sonunda domuz Rosita, fare Mike, kirpi Ash, fil Meena ve goril Johnny hayallerinin peşinden sonuna kadar gidebilmek için gereken cesareti gösterecektir.

TÜR Animasyon , Komedi , Müzikal
YÖNETMEN Garth Jennings
OYUNCULAR Scarlett Johansson , Reese Witherspoon , Matthew McConaughey , John C. Reilly , Seth MacFarlane
YAPIM 2016 - ABD
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
15
Aşıklar Şehri / La La Land

AŞIKLAR ŞEHRİ / LA LA LAND

İkinci uzun metrajlı filmi Whiplash ile 2014 yılının en ses getiren yapıtlarından birine imza atmış olan Damien Chazelle'in yeni projesi, yine müzik üzerinden giden bir hikayeyi ele alıyor. Ryan Gosling'in başarılı bir caz müzisyenini canlandıracağı filmde, Emma Stone'u ise Los Angeles'ın acımasız düzeninde aktris olmaya çalışan kız arkadaşı Mia rolünde izleyeceğiz.

TÜR Dram , Komedi , Müzikal
YÖNETMEN Damien Chazelle
OYUNCULAR Ryan Gosling , Emma Stone , J.K. Simmons , Finn Wittrock , Rosemarie DeWitt
YAPIM 2016 - ABD
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
16
Moana

MOANA

Antik çağlarda Okyanusya'daki Güney Pasifik adalarında yaşayan bir genç kız olan Moana, kuşaklar boyunca denizlerde yolculuk etmiş bir ailenin temsilcisidir. Ailesine yardım edebilmek amacıyla maceralı bir yolculuğa çıktığında, hayran olduğu yarı-tanrı Maui ile işbirliği yapması gerekecektir.
Disney'in çok sevilen bazı animasyonlarını yönetmiş John Musker ve Ron Clements'in yönettiği Moana'nın Türkiye vizyon tarihi olarak 20 Ocak 2017 planlanıyor.

TÜR Animasyon
YÖNETMEN Ron Clements, John Musker
OYUNCULAR Dwayne Johnson , Alan Tudyk , Auli'i Cravalho , Phillipa Soo
YAPIM 2016 - ABD
SÜRE 107 dk.
FİLM FORMATI 2D
17
Olanlar Oldu

OLANLAR OLDU

Zafer ve annesi Döndü hanım, Ege’nin bir kıyı kasabasında birlikte yaşamaktadır. Yaşı geçmekte olan oğlunun kasabanın güzeli Mehtap’tan ayrılmış olmasına ve hala evlenmemiş olmasına üzülen Döndü, bu gidişata son vermek için harekete geçer. Bu esnada mütevazı teknesinin sorunlarıyla boğuşan Zafer’in yaptığı mavi turda olanlar olur! Peki bu olanlar herkes için hayırlısı olacak mıdır? 

TÜR Komedi
YÖNETMEN Hakan Algül
OYUNCULAR Ata Demirer , Tuvana Türkay , Ülkü Duru , Salih Kalyon , Recep Renan Bilek
YAPIM 2017 - Türkiye
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
18
Karanlığın Elli Tonu / Fifty Shades Darker

KARANLIĞIN ELLİ TONU / FİFTY SHADES DARKER

İlk filmdeki olayların ardından egosu ciddi anlamda hasar alan Christian Grey (Jamie Dornan), yine de Anastasia (Dakota Johnson) ile yeniden beraber olabilmek ister. Anastasia ise hala Christian'ı sevmesine rağmen bütün yaşadıklarından sonra çok daha dikkatli davranmaya çalışmaktadır. Her şeyden önce Christian'ın kendisinden birşey saklamamasını şart koşar. İki taraf da bazı tavizler vererek aralarında öncekinden daha sağlam bir ilişki kurmaya başlarlar, ancak Christian'ın geçmişindeki karanlık olay ve kişiler, bu ilişkiye rahat vermeyecektir.

TÜR Dram , Romantik
YÖNETMEN James Foley
OYUNCULAR Jamie Dornan , Dakota Johnson , Tyler Hoechlin , Kim Basinger , Bella Heathcote
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE 115
FİLM FORMATI 2D
19
Halka 3 / Rings

HALKA 3 / RİNGS

Sıradan bir lise öğrencisi olan Julia ve üniversiteye giden erkek arkadaşı Holt birbirlerinden giderek uzaklaşmaktadır. Ayrılacaklarından korkan genç kadın sevgilisini ziyarete gider ve Holt'un okuldaki arkadaşlarının 7 günün sonunda insanları öldüren bir videoyu Holt'a izlettiklerini öğrenir. Holt'un videoyu izlemesinin üstünden 6 buçuk gün geçmiştir ve günün sonunda hayatını kaybedecektir. Lanet sayesinde yeniden yakınlaşan ikili için artık hayatları adına verecekleri zamana karşı bir mücadele başlamıştır...

TÜR Dram , Gerilim , Gizem , Korku
YÖNETMEN F. Javier Gutiérrez
OYUNCULAR Matilda Anna Ingrid Lutz , Alex Roe , Johnny Galecki , Aimee Teegarden , Bonnie Morgan
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
20
Parçalanmış / Split

PARÇALANMIŞ / SPLİT

Güvenilir psikiyatr Dr. Fletcher (Betty Buckley), Kevin (James McAvoy) adlı hastasının en az 23 farklı kişiliği bünyesinde barındırdığını kanıtlamıştır. Ancak henüz tamamen ortaya çıkmamış son bir kişilik vardır ki, meydana çıktığında diğer kişilikleri süpürecek çok vahşi bir karakterin habercisidir. Bu dizginlemesi zor gücün etkisiyle Kevin, 3 genç kızı kaçırıp yaşadığı yerde alıkoyar. Hırslı ve kararlı Casey'nin (Anya Taylor-Joy) önderliğinde gençler hayatta kalabilmek için, Kevin içindeki şeytani güce tamamen boyun eğmeden önce oradan kaçmak zorundadırlar.

TÜR Gerilim
YÖNETMEN M. Night Shyamalan
OYUNCULAR James McAvoy , Anya Taylor-Joy , Haley Lu Richardson , Jessica Sula , Betty Buckley
YAPIM 2016 - ABD
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
21
Resident Evil: Son Bölüm / Resident Evil: The Final Chapter

RESİDENT EVİL: SON BÖLÜM / RESİDENT EVİL: THE FİNAL CHAPTER

Alice insanlığın zombilere karşı verdiği savaştan sağ olarak kurtulan tek kişi olmuştır. Şimdi ise kabusun başladığı yer olan Racoon Şehri’ndeki Kovan’a geri dönmek zorundadır. Umbrella Şirketi ise, kıyametten kurtulan son kişileri de yok etmek amacıyla Racoon Şehri’nde güçlerini son kez toplamaktadır. Zamana karşı yarış içinde Alice,  eski arkadaşları ile birlikte yeni mutant yaratıklara karşı da bir savaş verecektir. Bu Alice'in insanlığı kurtarmak için verdiği en zor mücadele olacaktır.
Sinema tarihinin uzun soluklu serilerinden Resident Evil'ın son devam filmi olan yapımın yönetmenliğini bir kez daha Paul W.S. Anderson üstlendi. Oyuncu kadrosunda ise Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose, Eoin Macken, Rola, Lee Joon-Gi, William Levy ve Iain Glen yer alıyor.

TÜR Bilim Kurgu , Aksiyon , Gerilim , Korku
YÖNETMEN Paul W.S. Anderson
OYUNCULAR Milla Jovovich , Wentworth Miller , Ali Larter , Sienna Guillory , Spencer Locke
YAPIM 2016 - ABD , Almanya , Avust
SÜRE 97 dk
FİLM FORMATI 2D
22
Recep İvedik 5

RECEP İVEDİK 5

Recep İvedik (Şahan Gökbakar) mahallesinde yaşayan bir şoför tanıdığının vefatı sonrası taziye evine gittiğinde, adamın aldığı ancak ömrü yetmediği için tamamlayamadığı son işi yerine getirmek için gönüllü olur. Bu da Avrasya Gençlik Oyunları'na katılacak milli takım kafilesini Makedonya'ya götürmektir. Yolda Recep'in yaptığı kuru fasulye, sporcuların zehirlenmesine neden olunca kafile başkanı, takımı oyunlardan çekmekten başka bir çare düşünemez. Ancak o noktada Recep kafile başkanlığını ele alır ve rahatsızlanan sporcuların yerine kamyoncu arkadaşlarını çağırır

TÜR Komedi
YÖNETMEN Togan Gökbakar
OYUNCULAR Şahan Gökbakar
YAPIM 2017 - Türkiye
SÜRE 115 dk
FİLM FORMATI 2D
23
Fırıldak Ailesi / Fırıldak Ailesi Orta Dünya

FIRILDAK AİLESİ / FIRILDAK AİLESİ ORTA DÜNYA

Varol Yaşaroğlu'nun proje aşamasındaki işi olan Fırıldak Ailesi, daha önce televizyon ekranlarına gelen eğlenceli Fırıldak Ailesi'nin maceralarını bu sefer beyazperdeye taşıma niyetinde. Animasyon türündeki aile filminin yapımcılığını ise BKM üstleniyor.

TÜR Animasyon , Aile
YÖNETMEN Haluk Can Dizdaroğlu, Berk Tokay
OYUNCULAR Oğuzhan Koç , Eser Yenenler , Bülent Kayabaş , Murat Boz , İbrahim Büyükak
YAPIM 2017 - Türkiye
SÜRE -
FİLM FORMATI 2D
24
Logan

LOGAN

Yakın bir gelecekte geçen filmde Logan (Hugh Jackman) artık yaşlanmış ve yorulmuş, süper yetenekleri erozyona uğramaya başlamıştır. Alzheimer'ın etkisiyle iyice unutkanlaşan Profesör X, yani Charles Xavier ile birlikte Meksika sınırına yakın bir yerde saklanmaktadırlar. Logan tüm dünyadan kaçmaya çalışsa da bir gün onları bulan Laura Kinney (Dafne Keen) adlı küçük bir kız bu huzuru bozacaktır, nitekim kendisi gibi süper yeteneklere sahip kızı, peşindeki karanlık güçlerden koruması gerekecektir.
Logan filmi, orijinal Wolverine serisinin devamı, yani 2013'te gösterime giren The Wolverine filmiyle başlayan serinin 2. filmi, toplamda Wolverine üzerine çekilen 3. film olacak (X-Men Origins: Wolverine ve The Wolverine'in ardından). Bu film aynı zamanda Hugh Jackman'ın Wolverine'i canlandırdığı son film olma özellğine sahip.

TÜR Bilim Kurgu , Aksiyon , Dram , Macera
YÖNETMEN James Mangold
OYUNCULAR Hugh Jackman , Patrick Stewart , Boyd Holbrook , Stephen Merchant , Richard E. Grant
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE 137 dk
FİLM FORMATI 2D
25
Yaratık: Covenant / Alien: Covenant

YARATIK: COVENANT / ALİEN: COVENANT

Koloni gemisi Covenant’ın mürettebatı galaksinin oldukça uzak bir köşesinde, keşfedilmemiş cennet olarak varsaydıkları bölgenin aslında karanlık ve çok tehlikeli bir yer olduğunu anlarlar. Gezegendeki yegane canlı lanetli Prometheus'un keşfinden sonra hayatta kalan 'sentetik' David’dir... Efsane biilimkurgu/macera yönetmeni Ridley Scott, Alien’da kendi yarattığı evrene, Prometheus ile başlayan yeni üçlemesinin ikinci filmi olan Alien: Covenant filminde geri dönüyor. Filmde yine Michael Fassbender'ı başrolde seyrederken, Katherine Waterston, Demian Bichir ve Billy Crudup gibi isimler eşlik ediyor. 

TÜR Bilim Kurgu , Aksiyon , Gerilim , Macera
YÖNETMEN Ridley Scott
OYUNCULAR Michael Fassbender , Katherine Waterston , Billy Crudup , James Franco , Noomi Rapace
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE 123 dk
FİLM FORMATI 2D
26
Kral Arthur: Kılıç Efsanesi / King Arthur: Legend Of The Sword

KRAL ARTHUR: KILIÇ EFSANESİ / KİNG ARTHUR: LEGEND OF THE SWORD

Londra sokaklarında büyümüş Arthur (Charlie Hunnam), saplandığı yerden efsanevi kılıç Excalibur'u çıkarana dek kral soyundan olduğunu hiç bilmemiştir. Ancak iş kılıcı çıkarmakta değil, doğru kullanmayı bilmektedir. Ancak bu şekilde ailesini öldürerek tahta çıkan acımasız Vortigern'i (Jude Law) yenmesi mümkün olabilecektir.

TÜR Fantastik , Macera
YÖNETMEN Guy Ritchie
OYUNCULAR Charlie Hunnam , Astrid Berges-Frisbey , Jude Law , Djimon Hounsou , Eric Bana
YAPIM 2017 - ABD , İngiltere
SÜRE 126 dk
FİLM FORMATI 3D
27
Lego Batman Filmi / The Lego Batman Movie

LEGO BATMAN FİLMİ / THE LEGO BATMAN MOVİE

Çok bencil bir karaktere sahip olan ve yıllardır yalnız yaşayan Batman, bu Lego filminde yanına aldığı Robin ile birlikte kendini yeniden keşfetme yolculuğuna çıkacak ve Gotham'ı Joker'in elinden kurtarabilmek için takım çalışmasının ne kadar önemli olduğunu anlayacaktır.

TÜR Animasyon , Aksiyon , Komedi
YÖNETMEN Chris McKay
OYUNCULAR SESLENDİRENLER: Rıza Karaağaçlı , Fatih Özkul , Ali Ekber Diribaş , Erkan Taşdöğen , Burçin Artut
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE 90 dk
FİLM FORMATI 2D
28
Karlar Kraliçesi 3: Ateş Ve Buz

KARLAR KRALİÇESİ 3: ATEŞ VE BUZ

Kuzey Rüzgarı yüzünden ayrı düştüğü ailesini bulabilmek için kardeşi Kai ile birlikte arayışını sürdüren Gerda, arkadaşı Rolland ile birlikte bütün dilekleri gerçeğe dönüştüren dilek taşını bulmayı başarır. Ancak tam dileklerini dilerken taşa saklanmış Karlar Kraliçesi'nin ruhu Gerda'nın Ateş Kralı'nın ruhu ise Rolland'ın bedenini ele geçirince büyülü güçlere sahip olurlar. Bu güçleriyle dünyayı kurtarmaya ve ailelerini aramaya devam etmeye çalışacaklardır.

TÜR Animasyon , Aile , Macera
YÖNETMEN Alexey Tsitsilin
OYUNCULAR Erkan Taşdöğen , Fatih Özkul , Onur Kırış , Özgür Özdural , Damla Özüduru Babacan
YAPIM 2016 - Rusya
SÜRE 80 dk.
FİLM FORMATI 2D
29
Süper Yetenek / Rock Dog

SÜPER YETENEK / ROCK DOG

Himalaya Dağları'nda bir kasabada yaşamını sürdüren Bodi adlı Tibet çoban köpeği, kasabanın koruyuculuğu görevini babasından devralmaya hazırlanmaktadır. Ancak içten içe bu görev için hiç de hazır olmadığını bilmektedir, bir zamanlar zalim bir kurt sürüsünden kasabayı kurtarmış olan babasından çok farklıdır. Bir gün gökten düşen bir radyo hayatının seyrini değiştirir. Radyoda duyduğu eski rock yıldızı Angus Scatterwood sayesinde rock müziğe aşık olur ve babasının da iznini alarak büyük şehre gider. Burada iyi bir müzisyen olmak için henüz erken olduğunu farkedince Angus'tan kendisini eğitmesi için yardım ister.

TÜR Animasyon
YÖNETMEN Ash Brannon
OYUNCULAR Ayhan Kahya , Ali Çorapçı , Ziya Kürküt , Aziz Güngör , Selçuk Kıpçak
YAPIM 2016 - ABD
SÜRE 80 dk.
FİLM FORMATI 2D
30
Hayat / Life

HAYAT / LİFE

Uluslararası bir uzay istasyonunda görevli altı kişi, insanlık tarihinde çığır açacak bir keşfin eşiğindedir. Bu görevli ekip, Mars'ta ilk kez hayat olduğuna dair ip uçları bulur. Ekip araştırmalarını ilerlettikçe, beklenmedik sonuçlar almaya başlar çünkü buldukları bu hayat formu, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar zekidir.
Daniel Espinosa'nın yönettiği filmin senaryosunu Rhett Reese ve Paul Wernick kaleme aldı. Oyuncu kadrosunda ise Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal ve Rebecca Ferguson gibi isimlerin yer alıyor

TÜR Bilimkurgu
YÖNETMEN Daniel Espinosa
OYUNCULAR Jake Gyllenhaal, Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE 103 dk
FİLM FORMATI 2D
31
Hızlı Ve Öfkeli 8 / The Fate Of The Furious

HIZLI VE ÖFKELİ 8 / THE FATE OF THE FURİOUS

Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom'u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom'u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom'u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir...
Sinema tarihinin en uzun soluklu film serilerinden biri olmaya aday Fast and Furious / Hızlı ve Öfkeli filmlerinin sekizincisi 2017 yılında vizyona girecek. Yönetmen koltuğunda bu sefer F. Gary Gray'in oturduğu yapımın oyuncu kadrosunda Vin Diesel , Dwayne Johnson, Jason Statham, Lucas Black ve Kurt Russell isimlerinin yer alması bekleniyor.

TÜR Aksiyon , Gerilim , Macera , Suç
YÖNETMEN F. Gary Gray
OYUNCULAR Vin Diesel , Dwayne Johnson , Jason Statham , Charlize Theron , Jordana Brewster
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE 156 dk
FİLM FORMATI 2D
32
Çılgın Hırsız 3 / Despicable Me 3

ÇILGIN HIRSIZ 3 / DESPİCABLE ME 3

Sevilen animasyon serisi Çılgın Hırsız'ın 3. devam halkası

TÜR Animasyon , Komedi , Macera
YÖNETMEN Pierre Coffin, Kyle Balda
OYUNCULAR Steve Carell , Miranda Cosgrove , Russell Brand , Kristen Wiig , Trey Parker
YAPIM 2017 - ABD
SÜRE 90 dk
FİLM FORMATI 2D
33
Ayla

AYLA

Film, Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Ayla'yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?...
Yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle dikkat çeken Can Ulkay'ın oturduğu dram filmi Ayla'nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar'ın da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp'in imzası var. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay'ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor.

TÜR Dram , Romantik
YÖNETMEN Can Ulkay
OYUNCULAR Çetin Tekindor , İsmail Hacıoğlu , Lee Kyung-jin , Ali Atay , Taner Birsel
YAPIM 2017 - Türkiye
SÜRE 138 dk
FİLM FORMATI 2D
34
Şampiyon

ŞAMPİYON

Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının önemli ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisin kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza attı. İkilinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi. Bold Pilot diğer bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması. Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın konu edildiği filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Senaryosunu Katıksız ile Serkan Yörük’ün kaleme aldığı filmde ünlü jokey Halis Karataş’a Ekin Koç, Begüm Atman’a ise Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise usta oyuncu Fikret Kuşkan canlandırıyor.

TÜR Dram, Romantik
YÖNETMEN Ahmet Katıksız
OYUNCULAR Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan
YAPIM Türkiye - 2018
SÜRE 129 dk
FİLM FORMATI 2D